Sunshine Portal · Section
PO 0000214375
Department of Health
PO Details
- PO ID
- 0000214375
- PO Date
- 08-11-2026
- Agency
- Department of Health
- Vendor
- ESTEFANIA PRIETO CUSTODIAN
- Contract ID
- —
- Division
- 06102
- Vendor ID
- 0000145427
- PO Status
- Dispatched
- Buyer
- 355036.WRY
- Origin
- DPO
- Cancel Status
- Approved
- PO Amount
- $16.54
Division, PO Status, Origin, and Cancel Status are derived from positional fields in the SHARE PO_EXTRACT file. PO Status (D → Dispatched,C → Cancelled) and Cancel Status (A → Approved, C → Cancelled) translations are inferred from the live Sunshine Portal screens and remain pending DOIT confirmation.
Line Items
4 line items on this purchase order.
| Line Item | Category | Description | Date | Total Amount | Amount Expended | Balance |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Supplies-Field Supplies | BRINKS COMBO LOCKS: 30MMITEM # 039208227490QTY 2 EA @ $8.27 /EA | 08-11-2026 | $16.54 | $0.00 | $16.54 |
| 2 | Supplies-Field Supplies | NUTS & BOLTSITEM # 98QTY - 36 EA @ $0.45 /EA | 08-11-2026 | $16.20 | $0.00 | $16.20 |
| 3 | Supplies-Field Supplies | WATER PROOF BOOTS: SERVUS MNS PREMIUM PVC KNEE, BROWNITEM # 6356085QTY - 1 PR @ $34.99 /PR | 08-11-2026 | $34.99 | $0.00 | $34.99 |
| 4 | Maint - Supplies | POOL SHOCKITEM # 810821025010QTY - 4 LB @ $6.72 /LB | 08-11-2026 | $26.88 | $0.00 | $26.88 |
Showing 1 to 4 of 4 entries
← PrevPage 1 / 1Next →